Delay Infinity Serisi

GÜZELLİĞİNİZİ ZAMANA KARŞI SAVUNUN

Zamanla her cilt kendi yaşlanma hızına göre değişime uğrar. 18 yaş itibariyle çeşitli fizyolojik değişim belirtileri gözlemleriz. 30 yaşa doğru ise ilk cilt kusurları ortaya çıkmaya başlar. Kolajen, elastin ve hyalüronik asit gibi moleküller, dermisin temel bileşenleri bozulmaya başlar ve cildin esnekliği azalır. Cilt; yüz ifadelerini karakterize eden mikro kasların sürekli kasılmasını ve gevşemesini daha az tolere eder hale gelir. İlk sinyaller burun ve ağız kenarlarında, kaşların arasındaki ve göz çevresindeki dikey çizgilerdir. Yıllar geçtikçe, cilt yavaş yavaş daha opak ve daha mat hale gelir böylelikle ilk kırışıklıklar ortaya çıkar, koruyucu bir bariyer görevi gören hidrolipid tabaka incelir. UV ışınları, hava kirliliği ve sağlıksız beslenme gibi çevresel faktörlerin de cilt üzerinde olumsuz bir etkisi vardır ve cildin yaşlanmasına neden olan serbest radikalleri serbest bırakır. Hücre iletişim mekanizmalarına yönelik ileri biyolojik araştırmalar, cildin iletişim mekanizmalarına dikkat çekmektedir. Yeni gelişmeler, cilt sağlığı için biyolojik hücre iletişim seviyelerini yüksek tutmaya devam etmenin temel önemini göstermektedir. Epidermisteki keratinositler, dermisteki fibroblastlarla, elastinin sentezlemesini sağlayan “haberci moleküller” (büyüme faktörleri) yoluyla iletişim kurar.

AMAÇ

Delay Infinity, erken kırışıklıkların ortaya çıkmasını önlemek ve geciktirmek için fizyolojik “hücre iletişim kolaylaştırıcılarına” yardımcı olan kozmetolojideki en son bulgular ışığında elde edilen bitki özlerinin zenginliğini birleştirir. Bu seri, basit cilt problemleri yaşayan ve/veya yaşlanma belirtilerine çare arayan ve sayıları giderek artan tüm tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere Crocus özü ile formüle edilmiştir.

KİMLER İÇİN UYGUN?
  • Çizgileri önlemek ve erken dönem kırışıklıklar ile doğal ve etkili yoldan mücadele etmek isteyenler için
  • İpeksi bir his veren, zengin, besleyici formüller kullanarak cildine taze, pürüzsüz bir yüzey ve parlaklık kazandırmak isteyenler için idealdir.
  • Cilt, berraklığını ve tazeliğini kaybettiğinde yıl boyu bakımlarda uygulanabilir
  • Yaşlanma karşıtı bakımlarda uygulanabilir.
AKTİF İÇERİKLER
  • Crocus chrysanthus: Çiğdem özü yenilenmenin ve gençliğin bir sembolüdür. Crocus chrysanthus’a “krem güzelliği” de denir. Ekstrakt bu çiçeğin ampulünden elde edilir ve bir “biyolojik hücre iletişim kolaylaştırıcısı” dır. Çiğdem özü: haberci moleküllerin üretimini artırır ve fibroblastı, aktif bileşen için erişilebilir hale getirir.
  • Mor Pirinç (Oryza Sativa-Khao Gram çeşidi): Yaygın olarak mor pirinç olarak adlandırılır, çünkü tanelere tipik mor renklerini veren antosiyaninler bakımından zengindir. Tayland’da kutsal kabul edilen ve artık soyu tükenme riski taşıyan güçlü antioksidan özelliklere sahip özel bir pirinç türüdür. Vagheggi, bu pirinç türünden elde edilen içeriği kullanmayı seçerek, tedarikçileri vasıtası ile, Tayland ve Laos’da tekrar bu pirinç türünü üretmeye çalışan yerel üreticileri desteklemektedir.
  • MANİOCA’DAN BİYOPOLİMER (Manihot esculenta): Anında duyulara hitap eden, cildi gerginleştiren ve yumuşatan bir etki yaratır. Cildin üst tabakası ile etkileşimi sayesinde cildi pürüzsüzleştirir, sıkılaştırma etkisi oluşturmak için cilt yüzeyiyle bütünleşir ve yayılır.
  • IŞIK SAÇMA SİSTEMİ: “çift bilyalı yatak” etkisi ile yenilikçi bir teknoloji, efektif bir yumuşatıcı ve hacim etkisi vardır.

NEMLENDİRME VE YENİLEME

  • Sodyum hyaluronat: Hyaluronik asit, bağ dokusunun temel bileşenlerinden biridir. Bu olmadan, cilt su tutamaz, bunun sonucunda kırışıklık ve lekeler oluşur. Ayrıca küçük kırışıklıklar üzerinde hacim etkisi vardır ve cildi ipeksi ve kadifemsi bir hale getirmeye yardım eder.
  • Beta-glucan: Maya hücre duvarından (Saccaromyces cerevisae) elde edilen, sabitliğini garanti eden ve gün boyunca cilde kademeli olarak sürekli yayılmasını sağlayan yenilikçi mikrosponlar yoluyla iletilen polisakkarit (şeker). Kolajen oluşumunu uyarır, epitelizasyonu arttırır ve güneş ışınlarına (UVA-UVB) karşı foto-koruyucu etkileri vardır, bu da serbest radikallerin oluşumunu önler.
Ürün Çeşitliliği
Tanıtım ve Satış Noktaları
İletişim Hattı
Canlı Destek