Yazılar

Nurederm'in blog kısmına hoşgeldiniz. Buradan Nurederm üyelerinin yazdığı yazılara erişebilirsiniz. Siz de katkıda bulunmak isterseniz info@nurederm.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Güneş kremleri hakkında bunları biliyor musunuz?
İçimizi ısıtması için bütün bir kış heyecanla beklediğimiz güneş, zaman içerisinde fark etmeden en büyük düşmanımıza dönüşebiliyor. Bu dönüşümü engellemek ise tamamen bizim elimizde. Güneşin zararlarını en aza indirgemek için yapmamız gereken ilk iş, bizim için en uygun güneş kremini seçmek. Çünkü güneş koruyucu ürünlere sadece yaz aylarında değil, tüm sene boyunca her gün ihtiyacımız var.
5 Eki 2023
Cilt Bariyeriniz Yeterince Güçlü Mü?
Cilt vücuttaki en büyük organdır ve toplam vücut ağırlığımızın %15’ini oluşturur. Hassas iç organlarımızı sert dış dünyadan ayırması onu vücuttaki en önemli organlardan biri yapar. Cildimiz çeşitli hücreler, proteinler, seramidler ve lipitlerden oluşan geniş ve karmaşık bir ağa sahiptir. Ancak, tartışmasız en hayati bileşeni cilt bariyerimizdir.
5 Eki 2023
Cildini Koru; Dünyanın Cildini de Koru
İklim değişikliği dünya ekosisteminde her geçen gün daha fazla yıkıcı etki oluşturuyor. Yaşamımızda da doğal afetlerdeki artış, ani sıcaklık değişimleri ve olağanüstü hava olayları ile bu yıkıcı etkileri hissediyoruz. Gerekli önlemler alınmadığı takdirde bu etkiler sıklığı ve şiddeti artarak devam edecektir.
5 Eki 2023
Cilt Bakımınızı Doğru Yapıyor musunuz?
Hepimiz cildimize en iyi bakımı sağlamak için çaba gösteriyoruz. Daha geç yaşlanmak, daha canlı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için birçok yolu deniyoruz. Her geçen gün cilt bakımımıza gösterdiğimiz önem artıyor. Yeni ürünler deniyor, rutinlerimize dahil ediyoruz. Sık sık çevremize ve sosyal medyaya, özellikle influencer’ların tavsiyelerine kulak veriyoruz. Peki bu bakımları doğru yapıyor muyuz?
5 Eki 2023
Genç Kalmanın En Doğal Hali “Akıllı Dolgular”
Dermal Dolgu nedir artık hepimiz biliyoruz. Dermal dolgular; yaş, yerçekimi, güneş, toksik maddeye maruz kalmak gibi kişisel ve çevresel faktörler ile yaşlanmaya bağlı doğal süreç içerisinde, ciltte azalan kolajen miktarından kaynaklı, kaybolan hacim kaybının azaltılması, belirli bir süre bölgenin istenen hacme getirilmesi için kullanılır.
5 Eki 2023
Cilt Bakım Rutininde Peptitlerin Önemi
Cilt bakımınıza önem veren biriyseniz peptitlerin bakım rutininizin en önemli bileşeni olduğunu duymuşsunuzdur. Fakat ne olduklarını hala bilmiyorsanız size peptitlerin önemini anlatmak için buradayız!
5 Eki 2023
Masallara İnanır Mısınız?
Koyu lekeler, çiller, sivilce izleri ve eşit olmayan bir cilt tonu ile boğuşurken hep bembeyaz, aydınlık bir cildin hayalini kurarız. Tıpkı Pamuk Prenses gibi...
5 Eki 2023
Kış Aylarında Sağlıklı Bir Cilde Sahip Olmak Mümkün Mü?
Mevsimler değişirken günlük bakım rutinleriniz de değişmeli. Kışın soğuk hava ile savaşırken cildinizin etkilenmemesi ve onu sağlıklı tutmaya yarayan kış için en iyi cilt bakım ürünlerini seçme zamanınız geldi! Kış aylarını hepimiz çok severiz. Soğuk havaya inat sıcak tutan kalın kazaklar, sıcak çikolata eşliğinde izlenen filmler, peki soğuk havayla direkt temas halinde olan cildimiz de kışı seviyor mu?
5 Eki 2023
Bakımlı ve güzel eller için öneriler
Gözler kalbin aynasıdır, elleri ise insanın. Bakımlı ve güzel bir el, sizin hayata karşı duruşunuzu gösterir aslında. Zerafetin, oryantalizmin, zaman zaman zenginliğin simgesidir ellerimiz.
22 Mar 2023
Alfa Lipoik Asit
Alfa lipoik asit (ALA) insan hücrelerinde fizyolojik olarak bulunan organik bir bileşiktir. Mitokondriyal multienzim kompleksinin kofaktörü olarak işlev görür ve bu nedenle enerji metabolizmasında önemli bir rol oynar.
22 Mar 2023
Cildiniz Sağlıkla Işıldasın
Cildimiz sağlıklı görünsün istiyorsak önce yediklerimizi değiştirmeliyiz. Besin değeri yüksek olan yiyecekleri tüketmeliyiz.
22 Mar 2023